вул. Руська, 2а, м. Рівне

FAQ

inect.company@gmail.com

/066/ 735-0901

/068/ 817-1586

Як знайти кращу систему безпеки для вашого дому?

На ринку існує безліч систем безпеки за ціновою категорією та виробниками обладнанням. В даному огляді ми будемо говорити про типи систем безпеки, які виконують свої задачі по захисту об'єкту. Отже, це охоронна сигналізація, відеонагляд та системи контролю та управління доступом (СКУД, або просто домофони).

Так як СКУД та облік робочого часу більше відноситься до категорії бізнесу, то ми поговоримо про відеонагляд та охоронну сигналізацію.

Завданням охоронної сигналізації є виявлення грабіжника одразу після проникнення в будинок чи на тереторію. Тобто тільки злодій вибив/відкрив вікно,  двері чи був зафіксований рух, датчик (розбиття, відкриття, руху) передає сигнал на централь, яка в свою чергу сигналізує на пульт охоронної компанії, або смс чи дзвінком на ваш мобільний телефон та сирену, яка сповіщає сусідів або сторонніх людей про проникнення.

Охоронна сигналізація з моніторингом

З підключенням на пульт охоронної компанії

При виявленні непроханого гостя, система сигналізації подасть сигнал на пульт охоронної компанії.  Представник колл-центру буде спочатку намагатися зателефонувати вам у випадку помилкової тривоги.  Охоронна компанія, або Поліція Охорони (ДСО) буде реагувати протягом кількох хвилин, якщо це не помилкова тривога або ніхто не відповідає на їх телефоний дзвінок.

Переваги підключення на пульт:

Охоронна компанія чи ПО гарантує, що будуть вжиті заходи для захисту вашого будинку 24/7. Сигналізація може бути налаштована у беззвучному режимі для того, щоб горе-грабіжник не зрозумів, що сигналізація спрацювала до прибуття поліції.

Недоліки:

Охоронні компанії пропонують найширший рівень безпеки для вашого будинку, але є і вимоги до встановлення охоронної системи, що, на жаль, впливають на їх вартість.
За підключення до пульту та постійний моніторинг домашніх господарств потрібно сплачувати місячну абонплату, щоб покрити витрати на забезпечення безпеки 24/7.

Ціна питання залежить від кількості приміщень, входів, вікон та вимог охоронної компанії.
Абонентська плата: уточнюйте ціни та умови надання послуг в охоронної компанії у вашому місті чи в поліції охорони (ДСО).

Охоронна сигналізація без моніторингу


При виявленні непроханого гостя, спрацює звуковий сигнал сирени для зверенення уваги на будинок, щоб відлякати зловмисника. Також вас буде сповіщено про тривогу смс чи дзвінком на ваш номер телефону. Більш сучасні системи сигналізації, так як Ajax українського виробника, мають систему колективної безпеки, тобто до моніторингу системи ви можете підключити друзів, родичів, сусідів.

Переваги:

Якщо сигналізацію не підключати на пульт, то ви самі визначаєте зони, де встановлюєте датчики та відсутність комісії за моніторинг здешевляє таку систему. Гучної сирени може бути достатньо, щоб відлякати грабіжника, особливо, якщо ви живете в районі, де будинки будуються близько один до одного. Крім того, така система буде ефективнішою, якщо ви подружилися зі своїми сусідами.

Недоліки:

Відсутність моніторингу означає, що в разі тривоги (смс чи дзвінок на телефон) власник має самотужки реагувати, телефонувати в поліції та сам виїжджати на об'єкт. Або повинні спиратися на ініціативу своїх сусідів, проте 65% з сусідів нічого не буде робити. Можливо, грабіжник сам злякається сирени. Проте якщо ви покидаєте житло на довгий період - є загроза проникнення.

Системи відеонагляду

Якою б хорошою не була охоронна сигналізація вона часто дає злодію достатньо часу, щоб вчинити злодіяння.  Тому, краще встановити камери відеонагляду, щоб зробити кілька кадрів для поліції.

Отже, основна функція відеонагляду - це зафіксувати злочинця, щоб його ідентифікувати. Також у  відеоспостереженні є великий плюс - це психологічний ефект: близько 70% потенційних правопорушень присікаються на етапі їх планування демонстрацією високої захищеності об'єкту.

Сьогодні системи відеоспостереження дозволяють спостерігати за будинком за допомогою мобільних пристроїв, незалежно від вашого місця перебування. Потрібно лише виділена ip адреса  чи підключення до хмарного сервісу (в основному працюють не стабільно).

Про переваги та недоліки відеоспостереження можна писати багато: дорого чи не дорого? Що краще: цифра чи аналог?  Це все індивідуально для кожного об'єкту. Системи відеоспостереження дійсно підходить для тих, хто серйозно ставиться до безпеки.

Інші способи захисту вашого будинку

Якщо системи безпеки, здаються, занадто дорогими для вас, є багато альтернатив, щоб покращити безпеку вашого будинку.

Підроблені камери або муляжі не набагато дешевші, інколи по ціні простої аналогової камери; працює як психологічний ефект.

Світло, а саме прожектори з датчиками руху. Звичайно це лише в темну пору дня, але цього буває достатньо, щоб відлякати злодіїв.

Грати на вікна, двері. Старий, але ефективний спосіб захистити будинок (тут важливо яким чином вони кріпляться на фасад будинку!). Якщо ви скажете: "Це не естетично!" Тоді є захисні ролети.

І нарешті, для безпеки та душі - пес. За даними австралійського інституту кримінології дослідження, 61% респондентів вважають, що пес є найбільш ефективним стримуючим фактором для злодіїв.

Звичайно, ефективно буде використовувати декілька способів захисту.